19 největších zvířat svého druhu!

0
1212

Připravili jsme pro vás seznam 19 zvířat, které doslova vyčnívají nad svými kolegy. Některá z nich jsou naprosto majestátní a impozantní a některá byste raději nechtěli mít blízko sebe…

Kůň Percheron. Toto plemeno může mít v kohoutku až 180 centimetrů a může vážit až 1200 kg.

nejvetsi-zvirata1

Hlístoun červenohřívý. Nejdelší kostnatá (a velmi vzácná) ryba na světě s délkou až 12 metrů a váhou 270 kilogramů.

nejvetsi-zvirata2

Velekrab japonský. Největší žijící členovec. Rozpětí jeho nohou může dosahovat až 4 metrů a může vážit až 19 kilogramů. Předpokládá se, že se může dožít až 100 let!

nejvetsi-zvirata3

Kaloň malajský. Největší žijící aktivně létající savec na světě s rozpětím křídel až 1,7 metru. Také se mu říká upír jedlý.

nejvetsi-zvirata4

Kráva Trigger. Trigger je nejspíše největší krávou na světě. Měří necelé 2 metry, je dlouhá přes 4 metry a váží přes tunu.

nejvetsi-zvirata5

Titán obrovský. Největší známý brouk z Jižní Ameriky dorůstající do délky až 16 centimetrů.

nejvetsi-zvirata6

Sumec obrovský. Největší kus sumce obrovského, který přežívá v řece Mekong v jihovýchodní Asii, měřil 3 metry a vážil 300 kilogramů. Dnes patří mezi chráněné druhy.

nejvetsi-zvirata7

Hvězdice Macroptychaster accrescens. Tyto obrovské hvězdice dosahující až 50 centimetrů byly poprvé nalezeny v roce 2008 v antarktických vodách.

nejvetsi-zvirata8

Nemopilema nomurai. Je nejspíše největší medúza na světě. Její klobouk může dosahovat průměru až 2 metrů, ramena mohou být až 5 metrů dlouhá a celkově může vážit až 200 kilogramů.

nejvetsi-zvirata9

Veleskokan goliáší. Největší známý druh žáby na světě žijící v západní Africe. Dosahuje velikosti až necelého metru a hmotnosti až 4 kilogramů. Její nejdelší zaznamenaný skok měřil 6 metrů!

nejvetsi-zvirata10

Heteropoda maxima. Jeskynní pavouk z pralesů Laosu byl poprvé nalezen až v roce 2001. Může dorůstat velikosti až 30 centimetrů!

nejvetsi-zvirata11

Německá doga George. George je zapsán v Guinessově knize rekordů jako největší pes. V kohoutku měl 109 centimetrů a vážil 111 kilogramů.

nejvetsi-zvirata12

Krab palmový. Největší suchozemský poustevnický krab. Dokáže obratně lézt na palmy a svými obrovskými klepety rozlouskne i kokos. Největší jedinec měřil metr a vážil 17 kilogramů!

nejvetsi-zvirata13

Trnucha thajská. Obrovský sladkovodní rejnok může vážit až přes půl tuny. Je také velmi vzácný.

nejvetsi-zvirata14

Krokodýl mořský. Největší z dnes žijících krokodýlů a plazů obecně. Dosahuje délky až 6 metrů a hmotnosti až jedné tuny.

nejvetsi-zvirata15

Kobylka Weta. Kobylka Weta o velikosti až 8,5 centimetrů a hmotnosti až 70 gramů patří mezi největší a nejtěžší hmyz na světě.

nejvetsi-zvirata16

Velemlok čínský. Největší mlok na světě dosahující délky až 180 centimetrů. Je velmi ohrožený.

nejvetsi-zvirata17

Ropucha obrovská. Největší exemplář ropuchy obrovské měřil 40 centimetrů a vážil 2,7 kilogramu.

nejvetsi-zvirata18

Oblovka velká. Největší suchozemský plž vyskytující se v Africe a dorůstající až do 30 centimetrů. Někdy je využíván i jako domácí mazlíček.

nejvetsi-zvirata19

zdroj: viralnova.com

Sdílejte tyto obry s ostatními!