11 dojemných příběhů o zvířatech, která konečně našla svůj domov

Pořídit si domácího mazlíčka, to je obrovská zodpovědnost. To bychom měli mít na paměti vždy předtím, než si rozhodneme nějakého pořídit. Opuštěná zvířata totiž jen málokdy dostanou druhou šanci a najdou šťastný domov.

0
22743
- Reklama -

Zvířata, která se ztratí nebo jsou svými majiteli vyhozena, jen málokdy na ulici přežijí. Jejich jedinou nadějí je, že je někdo včas najde a postará se jim o nový domov.

Venku a sami nepřežijí ani velcí psi, kteří byli zvyklí na zahradu. Malí pejsci a kočky, které žily uvnitř, už vůbec ne.


- Reklama -

Všechno ještě víc komplikuje, když je zvíře agresivní anebo velmi plaché. Šance na to, že se nechá někým cizím odchytit, je pak skutečně mizivá. Přitom plachost, ale i agrese, často bývá pouze důsledkem špatných zkušeností a špatné výchovy. Někdy stačí pár týdnů v novém domově a z nedůvěřivého zvířete se stává nejlepší kamarád.

Zázraky se naštěstí dějí. Máme pro vás 12 příběhů o zvířatech, která si vytrpěla svoje, ale nakonec přece jen díky lidské lásce našla štěstí a teplý pelíšek.

Fenka Xena

Xenu našli zhroucenou a skoro bez života. Veterináři, kteří ji ošetřovali, říkají, že ještě nikdy neviděli zvíře v tak zuboženém stavu. Fenka byla dehydratovaná a podvyživená, kůži na čenichu měla seškrábanou. Její zranění napovídalo tomu, že se pokoušela utéct ze zahrady, přičemž se takto poranila.

Uniknout se jí sice podařilo, jenže nedoběhla daleko. Brzy se zhroutila hladem a vyčerpáním. Lékaři jí nedávali téměř žádné šance na přežití, ale fenka odvážně bojovala o život a nakonec přežila.

A vzápětí se stal další zázrak. Fenku si zamilovala jedna rodina a rozhodla se ji adoptovat. Hickeyovi měli tehdy malého synka Jonnyho. Jonnymu byl diagnostikován autismus, neměl žádné kamarády, s nikým nekomunikoval, celé dny byl uzavřený do sebe. Xena ale všechno změnila. Jonnyho si oblíbila ze všech členů rodiny nejvíce, stala se z nich nerozlučná dvojka. Jonny je teď veselé a upovídané dítě a Xena šťastný a spokojený pejsek.

Příběhy dalších zvířátek, která konečně našla svůj domov, najdete na následující straně.

- Reklama -

Pokračujte ve čtení na další straně.