9 doporučení, jak PŘEŽÍT setkání s nebezpečnými zvířaty

Asi nikdo z nás by se nechtěl potkat s hladovým tygrem, nevraživým žralokem nebo naštvanou gorilou. Náhoda je však blbec, a pokud rádi cestujete po světě, je dobré si také zjistit, jak se zachovat při setkání s jedním z těchto 9 zvířat.

0
6818
- Reklama -

 1. Lev

Zdá se to jako hloupý nápad, ale opak je pravdou. Na lva platí, když se mu upřeně podívate do očí a budete dělat, že jste větší. Co naopak není ani trochu dobrý nápad je otáčet se k němu zády nebo se vyhýbat očnímu kontaktu. Dále můžete na lva zkusit mluvit hlasitým a sebejistým tónem a ruzně na něho gestikulovat.

- Reklama -

2. Žralok

Dobrou zprávou pro vás může být, že pouze 20 druhů žraloků z celkových 150 utočí na člověka. Špatnou naopak je, že pokud budete mít zrovna smůlu a narazíte na toho jedno z dvaceti, tak je s vámi ámen.

Prvním pravidlem je rozhodně to, že byste se měli vyhnout jakémukoliv krvácení nebo močení do vody, protože žralok je schopen cítit vůni i na několik kilometrů. Pokud se však střetnete tváří v tvář, rozhodně se neotáčejte zády a nepokoušejte se zbrkle plavat do bezpečí, díky tomuto budete vypadat jako kořist. Rada tedy zní, pohybujte se pomalu a pokud to bude přece jenom tak zlé, zaměřte se na jeho oči a žábry. Tyto zóny jsou pro něj velmi citlivé.

3. Včely

Zapomeňte na hodnou včelku Máju o které zpívá Kája Gott, protože i včely vás můžou pořádně potrápit, a to kolikrát i bez nějakého důvodu. Pokud se tak však stane, dopadnete líp, když na sobě budete mít světlé tričko. Nikdo neví proč, ale naopak tmavá trička včely přitahují nejvíc. Další pomůckou může být tmavý kout, do kterého se včely neodváží vletět.

Jak se bránit před dalšími zvířaty
najdete na další straně ->

- Reklama -

Sponzorovaný obsah

Pokračujte ve čtení na další straně.