9 znaků pravé inteligence, které nelze oklamat. Patříte mezi geniální lidi?

Na první pohled běžné a zdánlivě nesouvisející vlastnosti a návyky mohou o vaší inteligenci prozradit mnohem více, než tušíte.

0
63024
- Reklama -

Uvědomujete si, kolik toho ještě nevíte

Justin Kruger a David Dunning společně provedli studii, kde popsali jev, který se velmi rychle stal běžným psychologickým termínem a nazývá se Dunningův–Krugerův efekt. Jeho hlavní podstatou je, že čím je člověk chytřejší, tím větší pochybnosti o svých kognitivních schopnostech má.


- Reklama -

Jinými slovy, chytří lidé se nebojí říci „já nevím“. V případě, že něco neví, je to pro ně příležitost, jak se dozvědět něco nového. Pokud vám tedy hlavou neustále probíhají nějaké otázky, které se nebojíte pokládat, jste pravděpodobně chytřejší než velká část populace.

Neustále něco žvýkáte

Je dobře známým faktem, že žvýkání žvýkačky zvyšuje aktivitu mozku a soustředěnost, naneštěstí však pouze na 20 minut. Vědci však nedávno zjistili, že chytří lidé mají tendenci neustále něco žvýkat či okusovat. Vysvětlují, že když žvýkáme, je náš mozek otevřenější vůči reflexi a sebeanalýze.

Čas od času přes den usnete

O Leonardu da Vincim je známé, že praktikoval tzv. polyfázový spánek. Každé 4 hodiny si na 20–30 minut zdříml. Proč to ale dělal?

Mozky chytrých lidí pracují intenzivněji, a tím pádem se také rychleji unaví. Jejich dobíjení je však také rychlejší. Abyste ze sebe mohli shodit únavu a podívat se na svůj problém čerstvýma očima, musíte svůj mozek „dobít“. A k tomu právě stačí i 20minutový spánek.

Pozorujete u sebe některé z těchto znaků? Řekněte nám o nich v komentářích!

A pokud si mírou své inteligence ještě nejste jistí, vyzkoušejte tento krátký test!

Nejpřesnější test osobnosti – stačí zodpovědět jen 4 krátké otázky!

- Reklama -

Pokračujte ve čtení na další straně.