Tyto otázky dokáží správně zodpovědět jen lidé s IQ vyšším než 120. Jak jste na tom vy?

IQ, neboli inteligenční kvocient, je skóre, které je výstupem standardizovaných psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka vzhledem k ostatní populaci.

0
41098
- Reklama -

Milujete hlavolamy? Luštíte rádi hádanky? Libujete si v originálních rébusech? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, pak tady máme něco přesně pro vás!

Mozek je sval. Nezanedbávejte jeho trénink!


- Reklama -

Říká se, že nejvyšší IQ měl Williama Jamese Sidise – muž, jehož jméno jste zřejmě nikdy neslyšeli – žil v letech 1898–1944 a jeho inteligenční kvocient se odhaduje na 250 až 300. Ovšem prokazatalně nejvyšší IQ, které je zaznamenáno v Guinessově knize rekordů má hodnotu 210 a jeho “držitelem” je Kim Ung-Yong (nar. 1963). 

Sidis se už v 11 letech stal nejmladším studentem Harvardu. A jen o rok později přednášel čtyřrozměrné matematické soustavy v Harvardském matematickém klubu. V 21 letech úspěšně ukončil studium práv. Kvůli svým politickým názorům ovšem vykonával jen podřadná zaměstnání. Za nejinteligentnější ženu je považována Judit Polgárová (nar. 1976) se svým IQ nejméně 170 se už v 15 letech stala šachovou velmistryní.

Ostatně z šachové branže můžeme znát i další vysoce nadprůměrně inteligentní osobnosti – například Garriho Kasparova, Borise Spasského nebo Anatolije Karpova

Na další straně najdete otázky, jejichž správné řešení zvládli pouze lidé s hodnotou IQ vyšší než 120

- Reklama -

Pokračujte ve čtení na další straně.