Jak projít 5 nejnebezpečnějšími fázemi vztahu a vyhnout se rozchodu?

Slavný spisovatel Robert Stevenson jednou řekl: „Manželství je jedním dlouhým rozhovorem zpestřeným hádkami.“ A na jeho výroku nejspíš opravdu něco bude...

0
16948
- Reklama -

Každý pár si dříve či později projde nějakou krizí, je to bohužel naprosto nevyhnutelné. Dobrou zprávou však je, že společným řešením těchto problémů mohou partneři svůj vztah posunout na vyšší úroveň, a najít tak nové cesty ke společnému štěstí.

My věříme, že manželské krize není třeba se bát, protože značí, že se váš vztah někam vyvíjí. V takové situaci je nejdůležitější nic nevzdat a hledat možná řešení těchto problémů. Je totiž třeba dokázat, že daná slova „v dobrém i ve zlém“, která jste si vzájemně řekli u oltáře, nebyla pouze prázdnými frázemi.


- Reklama -

Čtěte také: Jak se vyhnout rozchodu? 7 důležitých otázek, co byste si měli položit!

První rok manželství: Fáze uvědomění

😍

A post shared by P!NK (@pink) on

Svérázná zpěvačka Pink požádala svého přítele o ruku sama. Jejich manželství však po roce skončilo… nicméně poté se dali znovu dohromady! Nyní spolu vychovávají dvě děti.

Rita DeMariová, rodinná a manželská terapeutka, tuto krizi označuje jako „fáze uvědomění“. Toto období přichází přibližně po 6-12 měsících společného soužití. Prvotní slepá zamilovanost po nějakém čase vymizí a svého partnera začnete vidět takového, jaký opravdu je a se všemi slabými stránkami, které jste předtím ignorovali. „Je to ten pravý čas naučit se fungovat jako tým,“ říká.

Co dělat? „Pokud jste před svatbou neprobírali vážná témata jako finance, děti, příbuzné nebo volný čas, je právě teď ten správný čas,“ doporučuje psycholožka Beverly Haymanová. Je třeba, abyste o svých hodnotách a prioritách mluvili upřímně. Existuje jistá pravděpodobnost, že se v nich se svým partnerem nebudete zcela shodovat, a v ten moment musíte dojít ke kompromisu. Nejdůležitější je, abyste se shodli v těch nejzásadnějších otázkách.

Pokračování na další straně.

- Reklama -

Pokračujte ve čtení na další straně.