Přišel k lékaři s chřipkou, ale nakonec mu amputovali všechny končetiny. Jak se to mohlo stát?

Alex Lewis byl naprosto zdravý muž, když ho v listopadu roku 2013 postihlo zdánlivě běžné nachlazení.

0
64836

Myslel si, že je natolik zdravý, že i když se chřipka zhoršovala, odmítal jít k lékaři. A pouhé dva týdny potom, co se u něj objevily první „chřipkové“ symptomy, se Alex ocitl na operačním sále, kde lékaři bojovali o jeho život.

Ruka i nohy pryč a znetvořený obličej

„Myslel jsem si, že jsem dostal jen chřipku, ale nakonec se ukázalo, že jde o streptokoka. V té době jsem neměl ponětí, co to je, a za dva týdny jsem se ocitl na sále, kde mi dělali amputace. Ruka pryč, nohy pryč a šest měsíců v nemocnici s netvořeným obličejem,“ řekl v televizním pořadu This Morning.

- Reklama -

Svou nemoc však zpočátku nepodceňoval pouze Alex, ale také jeho tehdejší přítelkyně Lucy, nyní již jeho manželka.

„Myslím, že kdyby ji dostal třeba v červenci, asi bychom měli pochyby. Ale protože byl listopad, kdy je chřipka naprosto běžná, nevěnovali jsme tomu pozornost. Pořád jedl, chodil na schůzky a dělal další věci. Byla to v podstatě pánská rýmička,“ vysvětluje Lucy.

Rýmička sice umí být velmi zákeřná, ale streptokok je bohužel mnohonásobně horší.

Streptokoková infekce Alexovi způsobila otravu krve a selhání orgánů, což ho málem stálo život. Ve skutečnosti bychom o jeho přežití mohli mluvit jako o zázraku.malo

Jen 10 dní poté, co se začal cítit nemocně, se ocitl probuzený z kómatu.

U toho to bohužel pro mladého otce neskončilo, protože infekce těžce zasáhla jeho ruce i nohy. Aby lékaři její postup zastavili, nezbylo jim nic jiného než mu amputovat obě nohy od stehna, levou ruku, část obličeje a později, po zoufalé snaze o její záchranu, také pravou ruku.

Na další straně najdete, jak se Alex se svým “novým” tělem vyrovnává, a také celý záznam jeho vystoupení v talk show This Morning.

- Reklama -