7 důležitých otázek, které byste si měli položit před rozchodem

Statistiky ukazují, že rok po rozvodu se kvalita života u žen sníží o 73 %, u mužů pak o 42 %.

0
32700
- Reklama -

Psychologové doporučují nečinit rozhodnutí v zápalu emocí, a to obzvláště když svého partnera chcete opustit. Zeptejte se sami sebe nejprve na několik otázek a vše pečlivě promyslete.

Každý člověk dříve či později narazí na situaci, kdy musí udělat těžké rozhodnutí, jako například zda zachránit vztah v naději, že se vše vrátí do normálu, nebo ho ukončit.


- Reklama -

Psychologové samozřejmě nedoporučují opouštět partnera, kterého skutečně milujete, na druhou stranu však nemá smysl zůstávat ve vztahu, který vás již nijak nenaplňuje, ale spíše omezuje. Zkrátka je důležité rozhodnout se tak, abyste toho v budoucnu nelitovali.

A k lepšímu posouzení situace vašeho vztahu vám pomohou také následující otázky, které vám umožní podívat se na věci z jiného úhlu pohledu.

Způsobuje můj vztah, že se ze sebe snažím dostat to nejlepší?

Cítíte, že jste tou nejlepší možnou verzí sebe sama? Ve funkčních vztazích se partneři zpravidla podporují, povzbuzují a obdivují, když se ten druhý rozhodne zkusit nové věci nebo například pracovat na seberozvoji.

Na druhou stranu, pokud cítíte, že vás partner táhne dolů a znemožňuje vám rozvíjet se kýženým tempem, je to důvod k přehodnocení situace. Vaše vzájemná nespokojenost se v budoucnu nejspíš bude jen zvyšovat.

Pokračování na další straně.

- Reklama -

Pokračujte ve čtení na další straně.