8 faktů o vás, za které byste u psychologa zaplatili, ale zde si je přečtete ZDARMA

Výzkumy ukazují, že povolání psychologa je nejvýdělečnější Ve Švýcarsku, kde je jejich průměrná roční mzda zhruba 1,8 milionu Kč. Nicméně doporučení, která od těchto odborníků dostanete, se nijak neliší od rad, které vám dají psychologové v jiné, levnější zemi.

0
17355
- Reklama -

Když se člověka, který právě vyšel z psychologovy kanceláře, zeptáte, co se dozvěděl, řekne vám nejspíš jednu z následujících odpovědí. A není to proto, že by psycholog svou práci dělal špatně, tyto odpovědi se ale zkrátka hodí na situace mnoha lidí. Proč byste tedy měli platit hromady peněz, když tyto rady můžete získat i sami a zdarma?

My vám nyní s potěšením přinášíme 8 nejoblíbenějších doporučení, která v kanceláři psychologa uslyšíte. A přestože se vztahují na velké množství lidí, existují samozřejmě situace, kdy je individuální přístup a osobní konzultace s odborníkem nutností.


- Reklama -

1. Většina vašich problémů pochází z dětství. Jen se podívejte na své rodiče.

Jak se vaši rodiče chovali? Jaké byly jejich motivy? Důvod, proč mají naše problémy kořeny v dětství, se snaží vysvětlit celá řada studií. Pokud zjistíte a porozumíte tomu, proč vaši rodiče udělali určitou věc, která vás obzvláště tíží, budete jim moci odpustit a udělat velký krok vpřed v ohledu přijmutí sama sebe tak, jak jste.

2. Problémy se mnohdy odehrávají pouze ve vaší hlavě

Vnitřní dialogy, které zní například takto „Měl/a jsem odpovědět jinak.“ nebo takto „Udělal to, protože…“, jsou naprosto zbytečné. Činy ostatních lidí totiž často nedokážeme vysvětlit, protože vyrostli v jiné atmosféře a mají své vlastní zážitky a zkušenosti, které se od těch vašich liší.

3. Mluvte více o svých pocitech, nesuďte lidi

  • „Trpím kvůli tomu, co jsi mi udělal/a.“
  • „Co jsem to udělal/a?“

Jak se můžeme vyhnout posuzování situace? Když člověka z něčeho nařknete, začne se bránit. Když však pouze vyjádříte své pocity, dáte mu příležitost situaci změnit, zachovat si svou důstojnost a vysvětlit svůj názor.

4. Starejte se více o sebe a méně o to, co si o vás myslí druzí

Приснилось мне ночью- школа. Помню, на выпускном в микрофон сказала, что рада свалить наконец из нее, а класснуха сильно оскорбилась и сказала, что "Чигаева как всегда". Ребят ,ну правда, школа же отстой! Это роддом подростковых комплексов, большая машина ненужной информации, время драгоценное же! Вот в универ я бы вернулась) #иллюстрацииназаказ #иллюстрация #иллюстратор #школа #дети #творчество #открытки #любовь #тишина #акварель #карандаши #illustrator #illustration #art #drawing #children #liveart #instaart #aquarelle #cards #schule #silence #happy #hygge #inspiration #longebard_illustration #сны #instaart #instagood

A post shared by Поля Сайфуллина (@longebard_illustrations) on

Srovnávání se s ostatními je špatný a neužitečný zvyk. Jak bylo již zmíněno dříve, každý má své vlastní znalosti, peníze, postavu, osobní vlastnosti, touhy a úspěchy. Pokud nás něčí myšlenky nebo činy inspirují, je to skvělé, protože si zároveň tvoříme své vlastní touhy a cíle. Pokud ale kopírujeme něčí život, ničíme si tak ten svůj, který bychom si měli užít.

Pokračování na další straně.

- Reklama -

Pokračujte ve čtení na další straně.