Vědci zjistili, že těchto 5 zvyků nám pomůže prožít delší a šťastnější život!

V tomto článku se podíváme na 5 věcí, které nám podle vědců mohou pomoci prožít delší a spokojenější život.

0
3345

2. Připomínat si, za co je člověk vděčný

Podle učitelky štěstí Susan Rose, která se vyjádřila pro Elitedaily je důležité nejen užívat si život naplno každý den, ale pokud chce člověk žít déle, musí také praktikovat vděčnost. “Existuje mnoho způsobů, jakými se to dá dělat, ale dobré je začít den tím, že když ráno vstaneš, napíšeš si seznam věcí, za které si vděčný.”

- Reklama -

Zní to jednoduše že? Schválně si to vyzkoušejte. Jakmile zjistíte, kolik je věcí, za které můžete být vděční, váš den bude mnohem lepší a budete se i lépe cítit. Štěstí a dobrá nálada jde ruku v ruce s dlouhým životem.

3. Smějte se naplno

Znáte ten pocit, když máte chuť smát se z celého srdce a nemůžete, protože to je v té chvíli nevhodné? A přesně takový upřímný smích je nejlepší. Podle odborníků nám smích pomáhá snižovat krevní tlak a tep, což vede k prevenci před srdečně-cévními chorobami a tím i k delšímu životu.

“Být šťastný rozproudí endorfiny do těla, které způsobí, že se budete cítit lépe,” říká lékař Mark Occhipinti. Podle 15-ti leté Norské studie zveřejněné v žurnálu Psychosomatic medicine mají lidé s dobrým smyslem pro humor vyšší šanci žít delší a šťastnější život ve srovnání s těmi, kteří se nesmějí často.

Pokračujte na další stranu.

- Reklama -